Základní škola ve Višňové v obležení složek IZS

Ve středu 16.04.2014 v dopoledních hodinách mohli obyvatelé obce Višňová na Frýdlantsku pozorovat zvýšený pohyb vozidel integrovaného záchranného systému. Nejednalo se o žádné neštěstí, ale všechna policejní, hasičská i záchranářská vozidla měla v tu dobu namířeno k místní základní a mateřské škole pro jejíž žáky byl na tento den připraven netradiční program.

         

Státní policie z libereckého oddělení, zdravotníci Záchranného týmu OS ČČK Liberec a dobrovolní hasiči z Višňové přijeli za dětmi, aby jim ukázali nejen svoje vybavení, ale především aby děti proškolili a předali jim důležité informace jak se zachovat při mimořádných situacích do kterých se i ony mohou dostat. Tím spíše to platí pro děti z Višňové a přilehlých obcí ve kterých se takřka každoročně potýkají s velkou vodou. Návštěva právě zde, na jejich škole, tak nebyla zcela náhodná.

Více než 70 dětí si ve skupinách prošlo všechna tématická stanoviště. Od těch policejních, zaměřených na prevenci kriminality a bezpečnost na silnici, přes stanoviště místních hasičů až k tomu našemu “červeno-křižáckému”. My ze Záchranného týmu OS ČČK Liberec jsme za dětmi přijeli s naší nafukovací polní ambulancí ve které jsme jim odprezentovali vybavení kterým disponujeme a proškolili je v základech první pomoci. Celá výuka byla zakončená prohlídkou přistavené techniky. Dětem i pedagogům děkujeme za věnovanou pozornost. Jsme přesvědčení, že podobné aktivity mají smysl a společně s dalšími složkami IZS v nich budeme i nadále s nadšením pokračovat.

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/16-04-2014-zs-ve-visnove-v-oblezeni-slozek-izs/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]FOTOGALERIE ZDE[/button]