Záchranný tým školí odborníci ze ZZS

Opakovat, školit, cvičit, školit, cvičit, opakovat, cvičit, opakovat, školit … 

 

Aby se náš tým udržoval v kondici, nikdo nesmí zahálet. Stejně jako osobní přístup každého jedince k vlastnímu průběžnému vzdělávání, je nedílnou součástí přípravy našich zdravotníků také odborná příprava, kterou pro všechny své členy pravidelně zajišťuje oblastní spolek ČČK Liberec a ani v průběhu listopadu tomu nebylo jinak.

V pondělí 12.11.2012 nás přišla navštívit Mgr. Jana Kučerová – náměstek nelékařských zdravotnických profesí ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, aby nás informovala o platných změnách v legislativě související s poskytováním první pomoci. Ujasnila nám veškeré změny, které se v legislativě odehrály a svou živou přednášku obohatila o několik cenných příkladů z vlastní záchranářské praxe.

Čtrnáct dnů poté přijal pozvání lékařský náměstek ZZS LK – MUDr. Jan Lejsek, který si připravil poutavé školení na téma Poruchy vědomí, poranění hlavy a páteře. Pro náš tým bylo toto školení obzvláště zajímavé, protože se s těmito stavy velmi často setkáváme právě při našich, převážně sportovních dozorech u kterých není o podobná zranění nouze.

 

Oběma přednášejícím hostům velice děkujeme a věříme, že jejich návštěva u nás nebyla zdaleka tou poslední!