Záchranný tým OS ČČK Liberec v jednom kole

Začátek září je v tomto roce minimálně zde na Liberecku značně neobvyklý. Tedy alespoň podle množství různých sportovních, kulturních či jiných akcí, se kterými se jakoby roztrhnul pytel a členové libereckého Záchranného týmu OS ČČK jedou doslova na plný plyn.

Už v polovině měsíce jsme měli odslouženo více než 100 hodin na zdravotnických dozorech, což je v rámci dobrovolnické činnosti opravdu pěkné číslo a další požadavky se na nás valí ze všech stran, za což jsme samozřejmě rádi.

Zdravotnické asistence nijak nedělíme na ty dobré a na ty horší. Všechny jsou na stejné úrovni a naprosto vždy a zcela vážně jde především o to odvést dobrou práci a zajistit kvalitní zdravotní péči všem přítomným.

I přesto si dovolím z těch opravdu účastnicky zajímavých akcí zmínit například zdravotnické zabezpečení na výcviku policistů ČR – poříčního oddělení Brná a jejich kolegů z Drážďan SRN na novém veslařském kanálu v Roudnici nad Labem, které proběhlo 8. -9. 9.2015. Tohoto výcviku se zúčastňujeme již několik let v rámci naši dobré partnerské spolupráce a vždy jsme platnou pomocí při drobných poraněních účastníků výcviku.

IMG_20150908_104618   IMG_20150908_095651

Další zajímavé akce přinesla sobota 12. 9. 2015. Tento den byl pro červenokřižáky obzvláště významným neb tento den byl zároveň Světovým dnem první pomoci a tak jsme jej oslavili po svém – tedy jak jinak než prací při zdravotnickém zabezpečení několika souběžných akcí.

Na té první vyletěla část týmu v duchu motta liberecké Magny společně s jejími zaměstnanci “vzhůru do oblak” při zdravotnickém dozoru a prezentaci první pomoci během firemního dne, který tato společnost pro své zaměstnance každoročně pořádá jako poděkování za věrnou spolupráci. Pestrý program pro návštěvníky, který doprovázela např. zpěvačka Leona Machálková nebo populární liberecká skupina TĚLA doplňovali svou přítomností mj. také naši zdravotníci, kteří v rámci Světového dne první pomoci připravili její prezentaci pečlivě bděli nad zdravým všech zúčastněných.

IMG_3186   IMG_3237

O pár set výškových metrů dále v areálu skokanských můstků na Ještědu probíhal první ročník extrémního běžeckého závodu “JEŠTĚDMAN”. Členové našeho Záchranného týmu se svou sanitou zajišťovali zdravotnickou asistenci po celou dobu závodu. V jeho ohni jsme však měli i svého zástupce z řad záchranářů Tomáše Kratochvíla v závodní kategorii na 13km s názvem “drtič”. Vedl si velmi statečně a závod absolvoval s dobrým umístěním ve středu závodního pole. Po doběhu závodu zase běžel dolu do hokejové arény do služby na hokej. Díky Tome.

IMG_20150912_152320   IMG_20150912_134732

Aby toho nebylo málo, další část ZT byla účastná velké tankové bitvy ve Vesci u příležitosti 70. výročí konce 2. světové války. Dobová vojenská technika, střelba a nízké přelety bojových letadel nad hlavami účastníků, zkrátka podívaná, která rozhodně stála za to. I přes množství vystřílených nábojů se nic závažného nepřihodilo a zdravotnický dozor, který jsme zde zajišťovali proběhl bez větších zdravotních komplikací.

IMG_4780   IMG_4768

Světový den první pomoci (12.9.) jsme tak prožili na vlastní kůži a opravdu intenzivně. V druhé půlce záři tempo nebude polevovat, ale odměnou za společné snažení a nasazení našich zdravotníků bude říjnové soustředění ve Sloupu v Čechách, kde sice nebude chybět další výcvik, ale samozřejmě bude prostor i pro relaxaci a nové načerpání sil. Děkujeme všem našim členům za zodpovědný a proaktivní přístup.