Záchranný tým ČČK Liberec cvičil v báňském středisku Hamr

Bylo to tvrdé, náročné ale povzbuzující a přínosné. Členové Záchranného týmu ČČK Liberec prošli v pondělí 6.5.2013 zkouškou připravenosti pracovat ve stísněných prostorách. V rámci cvičení proběhl přesun do obce Hamr na Jezeře, kde ve školícím areálu báňských záchranářů proběhl nácvik záchrany raněného dělníka.

Práce ve stísněných prostorách je velmi náročná. Obzvláště pak v případě, že se jedná o záchranu lidského života, při níž musí být zabezpečen šetrný a bezpečný transport raněného.  Každý postup musí být důkladně naplánován a žádný krok se nesmí uspěchat, protože ne vždy je s ohledem na prostorové podmínky následná změna postupu záchrany raněného možná.

Záchranný tým ČČK Liberec se tohoto úkolu nezalekl. Vyproštění proběhlo díky rozhodnosti velitelů obou zasahujících skupin bez větších problémů a všechny vzniklé situace, které v průběhu vyprošťování nastaly, se podařilo úspěšně a včasně vyřešit.

Děkujeme členům ZT za zodpovědný a iniciativní přístup a členům báňské záchranné služby Hamr na Jezeře za umožnění zrealizovat toto cvičení. Žádné triko nezůstalo suché :-).

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/6-5-2013-zachranny-tym-cck-v-banskem-stredisku-hamr/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]FOTOGALERIE ZDE[/button]