Vesec opět v centru dění

Lyžařský areál Vesec u Liberce se v sobotu 22.09.2012 stal opět středem pozornosti. Liberecký kraj zde u příležitosti DNE BEZ AUT, připravil akci s příhodným názvem „Liberecký kraj dětem“. I přes velmi chladné počasí, které nad libereckým areálem panovalo se přišlo podívat a pobavit několik stovek lidí na které čekalo spousta zábavy.

Od ukázek bojových umění a tančících slečen, přes prezentaci policejního a hasičského vybavení, či malé dopravní hřiště, kde si děti mohli zapůjčit jízdní kola a za doprovodu instruktorek se učit jezdit podle dopravních značek, až po prezentaci Zdravotnické záchranné služby LK a Českého červeného kříže Liberec.

To vše probíhalo za doprovodu nestárnoucí Dády Patrasové, chlapáků z Maxim Turbulenc, vítěze soutěže Česko hledá Superstar Vlasty Horvátha a dalších známých osobností, které příjemně a vkusně celý tento den doprovázeli. Dětem se poté odměnili podpisy a společnými fotkami.

Našim úkolem na této akci byla především prezentace první pomoci. Děti, ale také jejich rodiče měli možnost vyzkoušet si na našich neprotestujících figurínách to, co si v běžném životě nikdo zažít nepřeje. Ovšem štěstí přeje připraveným, a tak se masírovalo a dýchalo „jako o život“. V průběhu dne bylo vyvráceno několik mýtů o poskytování první pomoci, zodpovězeno nepřeberné množství otázek a ověřeno, že stále mnoho lidí neví, jak důležitá je znalost a umění poskytnout laickou první pomoc, před příjezdem ZZS.

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/22-09-2012-vesec-opet-v-centru-deni/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOMPLETNÍ FOTOGALERIE[/button]