Učme se přežít s Týmem silniční bezpečnosti

V pátek 5. a v sobotu 6. července bylo na autodromu v Sosnové opět pořádně rušno. Na další kurz „Učme se přežít“ pořádaný Týmem silniční bezpečnosti se sjeli motorkáři. Pod dozorem zkušených jezdců se učili poznávat svůj stroj, správně ho ovládat a řešit krizové situace, které mohou v běžném provozu nastat.

Na autodromu v Sosnové a kurzech „Učme se přežít“ jsme již stálými partnery a proto ani tentokrát zde nechyběli členové našeho záchranného týmu, kteří měli hned dva úkoly. Tím prvním byl samozřejmě zdravotnický dozor nad celou akcí a tím druhým bylo školení všech účastníků v nejdůležitějších bodech první pomoci, tzn. život zachraňující úkony. Program byl nabitý, ale věříme, že si všichni účastníci odnesli cenné informace, které jim v budoucnu mohou pomoci zachránit život.

Na závěr kurzů si všichni mohli ve volné jízdě vyzkoušet, co se naučili a užít si rychlou jízdu. Po absolvování kurzů si všichni lépe uvědomovali, že během jízdy působí na jezdce také únava, dehydratace, vyčerpání ale také momentální psychická pohoda a každá nepozornost může znamenat tragédii. Naštěstí na toto oba dva dny všichni pamatovali a vyhnuli se tak větším zdravotním potížím a zraněním a vše se zvládlo přímo na místě a nemusela se volat záchranná služba.