Střelci na liberecké střední škole – cvičení AMOK 2013!

Ve středu 9.10.2013 kolem 13hodiny přijímá operátorka tísňové linky naléhavou výzvu. Volá vyděšený ředitel liberecké střední školy v Kateřinkách: „Stala se tu hrozná věc, nějací střelci vnikli do naší školy a hned ve dveřích postřelili žáka“. Do toho se již ozývá další ohlušující střelba ze samopalů, pistolí a křik vyděšených studentů.

Operátorka již v tuto chvíli ví, že je zle a povolává policisty do zásahu. Za pět minut od přijetí výzvy přijíždějí od hlavy k patě vyzbrojení policisté v neprůstřelných vestách. Další policisté mezitím uzavírají všechny příjezdové cesty a do zásahu jsou povolány také zdravotnické složky včetně Záchranného týmu ČČK Liberec a HZS.

         

Dokud nebudou všichni útočníci eliminování, nikdo se nesmí do ohroženého prostoru dostat. Ani zdravotníci, ani hasiči, ani kdokoliv jiný. Elitním policistům se však daří útočníky eliminovat v relativně krátkém čase a všechny jednotky se dávají opět do pohybu. Na místo tedy přijíždí i náš Záchranný tým. Ve spolupráci se ZZS bezodkladně stavíme mobilní stany (ambulance) ve kterých bude následně poskytnuta přednemocniční péče vážně raněným. Mezi tím je část záchranářů již ve škole a probíhá prvotní ošetření, transport a rozdělení raněných dle priorit.

         

Tento typ cvičení probíhal v průběhu roku ve všech krajích ČR. V naší zemi byl uskutečněn vůbec poprvé a to v přímé souvislosti s přibývajícími útoky extremistů na školách v zahraničí.

Všichni pevně doufáme, že v naší republice k těmto tragédiím nikdy nedojde. Štěstí však přeje připraveným a proto buďme ve střehu, abychom se s případnou hrozbou, dokázali co nejlépe vypořádat.
* Realistické maskování zajišťoval stejně jako u předchozích cvičení tým maskéru ČČK Liberec.

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/9-10-2013-cviceni-amok/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]FOTOGALERIE ZDE[/button]