Soutěž Mladých zdravotníků startuje v sobotu

Již tuto sobotu v 10:00 hodin odstartuje na dopravním hřišti v Liberci oblastní kolo postupové soutěže Mladých zdravotníků pod záštitou Statutárního města Liberec. V dovednostech poskytování první pomoci se zde utkají družstva základních škol I. a II. stupně a víceletých gymnázií z Liberecka.

Soutěžní trasa s nejméně 5 stanovišti bude obsahovat několik modelových situací s reálně namaskovanými figuranty, které budou soutěžící za pomoci zdravotnického ale i improvizovaného materiálu ošetřovat. Poranění hrudníku, masivní krvácení, odřeniny, zlomeniny, ale i obvazová technika a transport – to je pouze stručný výčet toho s čím si mladí zdravotníci budou muset poradit.

Hodnotit se bude především správný postup, způsob ošetření, vyhodnocení priorit a v neposlední řadě také vzájemná spolupráce celého soutěžního družstva. To vše bude pod drobnohledem zkušených zdravotníků ze Záchranného týmu OS ČČK Liberec, kteří budou vykonávat funkci rozhodčích a kromě bodového ohodnocení s dětmi vždy celou situaci prodiskutují, tak aby se z případných chyb dokázali do budoucna poučit.

Všem, kteří se soutěže zúčastní nezbývá než popřát hodně štěstí a s těmi nejlepšími se uvidíme opět zde v Liberci na Krajském kole soutěže již 7. června 2014.