Součinnostní cvičení v Pekelných dolech

Cvičení, nebo reálná situace? Na první pohled téměř k nerozeznání. Až po detailnějším průzkumu místa dějiště bylo zřejmé, že se jednalo o cvičení záchranných složek, jehož úkolem bylo od počátku až do samého konce navodit reálné podmínky zásahu, kde byl brán zřetel na detail a možnost vzniku podružných nenadálých situací, vyžadující okamžitý zásah a odpovídající reakci všech zúčastněných složek.

Celé cvičení se odehrávalo v jeskynním komplexu motorkářského klubu Pekelné doly v obci Velenice. Účastnil se Záchranný tým ČČK Liberec, SDH Chrastava a Police ČR Cvikov. Celkem bylo zachráněno přes 34 osob uvězněných uvnitř zakouřeného jeskynního komplexu s různě závažnými poraněními a život ohrožujícími stavy, jedna osoba v bezvědomí po jištěném pádu ze skalního masivu a tři těžce raněné osoby po autonehodě, které se v podnapilém stavu snažili uprchnout z ohnivého pekla v jeskynních.

Sám za sebe mohu říci, že součinnostní cvičení tohoto typu má pro zasahující složky obrovský význam a smysl. Teoretická příprava je jedna věc, ale praxe a zkušenosti z ostrých zásahů a cvičení tohoto charakteru jsou pro všechny zúčastněné nedocenitelné! Pro každého jednotlivce, který je součástí jakéhokoliv ze zasahujících týmů, je tato praxe obrovským přínosem a zkušeností, která ho posouvá na pomyslné profesní linii o několik úrovní výš. Jsme si jisti, že i díky těmto praktickým nácvikům, budeme v případě potřeby schopni poskytnout adekvátní a účinnou pomoc kdykoliv a kdekoliv.

Děkujeme tímto všem, kteří se na tomto cvičení podíleli!

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/06-10-2012-soucinnostni-cviceni-v-pekelnych-dolech/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOMPLETNÍ FOTOGALERIE[/button]