Prověřovací svolání ZT ČČK Liberec

Účast na zdravotnických dozorech, cvičeních a dalších aktivitách vyplývajících z činnosti Záchranného týmu ČČK Liberec je možné zpravidla vždy naplánovat dopředu. Svolání týmu je však trochu jiná „kapitola“ a nikdo předem neví, kdy „TO“ přijde a zda se jedná o svolání prověřovací nebo ostré.

Ne jinak tomu bylo tento pátek 15.11.2013 v odpoledních hodinách, kdy členové ZT ČČK Liberec obdrželi svolávací výzvu. Pro každého, kdo je pro dané období zařazen do plánu svolání to znamená jediné. Všeho nechat a okamžitě se dostavit na středisko ČČK Liberec odkud je následně směřován celý výjezd. Toto vše musí být splněno v časovém rozmezí do 20 minut od přijetí výzvy a není tedy času nazbyt.

Po příchodu na středisko se každý dozvídá co se stalo. Vyrážíme na pátrací akci do lesů poblíž Chrastavy. V náročném terénu se snažíme nalézt starší manželský pár, který se o den dříve vydal na pozdní sběr hub a dosud se nevrátil a nedal o sobě ani vědět. V rojnici postupujeme krok za krokem různorodým terénem, procházíme houští, les i louky. Po více jak dvou hodinách se nám daří vysláblé a prochladlé manžele najít. Zajišťujeme tepelný komfort, ošetřujeme poranění a transportujeme.

Tentokrát se jednalo o svolání prověřovací. Kdykoliv příště se však může jednat o svolání ostré. Neočekávaná zkouška připravenosti Záchranného týmu ČČK Liberec je tedy bezesporu na místě. Děkujeme proto všem zúčastněným za aktivní a naprosto zodpovědný přístup.