Po náročných prázdninách se opět hlásíme :)

Prázdniny jsou za námi, stejně tak i spousta dozorů, cvičení a dalších akcí, kterých se Záchranný tým ČČK Liberec účastnil. Prázdniny byly zahájeny tradičním soustředění ZT na Žernoseckém jezeře v Píšťanech u Litoměřic, kde proběhla dvě náročná cvičení. Jedno z nich bylo určeno výhradně pro nácvik záchrany a transportu raněných z těžce přístupného terénu za použití lanového a vyprošťovacího vybavení.

      

 

Druhé cvičení bylo zahájeno po soumraku a v součinnosti se ZZS LK, poříční policií z ČR a SRN se provedl zásah na jednom z ostrovů, kde byl v důsledku hromadné rvačky a exploze pyrotechniky hlášen velký počet raněných, kterým bylo nutné poskytnou bezodkladnou první pomoc a za pomoci policejních člunů je transportovat k odbornému ošetření. Nejen naši zdravotníci měli plné ruce práce, ale na své si přišla také policie, která musela zasahovat u agresivních jedinců nacházejících se na ostrově, kteří mimo jiné ohrožovali i samotné záchranáře.

      

 

Kromě cvičení však stojí za zmínku také mnohé zdravotnické asistence, kterých jsme se účastnili a kterými jsou například  Sychrovské a Hejnické slavnosti, dále pak slavnosti Svijanského piva atd. Červencovým završením pak byla tradiční Benátská noc, kde naši zdravotníci drželi službu 24 hodin denně od čtvrtka do neděle a jejich rukama prošlo více než 200 účastníků.

      
Měsíc srpen byl již opět ve znamení hokeje a rozjezdu nové tygří sezóny. Počínaje zářím budeme nově zajišťovat kromě „malých“ hokejů také ty „velké“, extraligové a to přímo v diváckém sektoru. Tygrům však do nové sezóny přejeme, aby z jejich výkonů nemuselo býti letos nikomu z diváků mdlo, ale spíše veselo. V každém případě však budou členové našeho týmu připraveni poskytnout pomoc všude tam, kde bude zapotřebí.