Motorkáři v Sosnové

V sobotu 30.6.2012 bylo na autodromu v Sosnové opět pěkně rušno. Z celých severních Čech a okolí přijelo více než 60 motorkářů na další kurz bezpečné jízdy „Učme se přežít“, aby se od zkušených závodních jezdců a dalších přednášejících naučili poznat svůj stroj, jak ho správně ovládat a řešit případné krizové situace, které v běžném provozu můžou kdykoliv vyvstat.

Na autodromu v Sosnové jsme již téměř stálými hosty, reps. partnery některých projektů a nikoho tak zřejmě nepřekvapí, že ani tentokrát tomu nebylo jinak a členové našeho záchranného týmu měli na tomto celodenním intenzivním kurzu hned dva úkoly.

Tím prvním byl samozřejmě zdravotnický dozor nad celou akcí a druhým úkolem bylo školení všech účastníků v těch nejdůležitějších bodech první pomoci – tedy život zachraňující úkony. V nabitém programu sice nebylo příliš mnoho prostoru k rozvinutí debat kolem první pomoci jako takové, ale věříme, že i přesto si účastníci odnesli cenné informace, které mohou jim, nebo komukoliv z nás někdy v budoucnu zachránit život.

Závěr celého kurzu spočíval ve volné jízdě po okruhu a jezdci si mohli vyzkoušet co se během dne naučili. Ani po absolvování tohoto kurzu by však nikdo neměl zapomínat na své možnosti, dovednosti a rozhodně by neměl nic podceňovat o čemž jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit. Únava, dehydratace, vyčerpáni, atd. Stačí chvilková nepozornost a havárie, která by v běžném provozu mohla znamenat tragédii je na světě. V tomto případě naštěstí skončilo vše „pouze“ rozlámanou kapotáží, zlomenou klíční kostí a otřesem mozku. Naše sanitka s posádkou byla ihned v pohotovosti a u nehody jsme zasahovali během krátké chvíle. Provedli jsme potřebné ošetření a po stabilizování jsme předali pacienta ZZS.

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/30-06-kurz-bezpecne-jizdy-v-sosnove/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE[/button]