Mistrovství světa ve freestyle motocrossu „Night of the jumps“

Devátý z celkového počtu deseti závodů mistrovství světa ve freestyle motocrossu s názvem „Night of the jumps“ přivítala v pátek 8.11.2013 liberecká Tipsport aréna a bylo se opravdu na co dívat.  Záchranný tým ČČK Liberec zajišťoval na této velké a významné sportovní události zdravotnický dozor pro všechny návštěvníky kterých bylo bez mála 6000.

         

Dvacítka špičkových závodníků z celého světa včetně jezdce od protinožců z Austrálie předvedla své umění.  Českou republiku prezentovalo několik jezdců (Petr Pilát, Martin Koreň, Libor Podmol), ale nejžhavějším kandidátem na vítězství byl pouze jeden z nich – Libor Podmol, který se hned při kvalifikaci umístil na prvním místě v žebříčku a s přehledem postoupil mezi 6 nejlepších jezdců.

Jeho finálová jízda byla opravdu tím nejlepším co bylo tento večer v liberecké aréně k vidění. Bohužel při posledním skoku, který měl Liborovi zajistit stupeň vítězů nezvládl motorku při dopadu a po složitém saltu vzad havaroval. Několik minut ležel na zemi, poté ale vstal a ještě před odvozem k důkladnému vyšetření stihl poděkovat všem divákům za podporu a skvělou atmosféru, kterou pro něho vytvořili.

         

Libora čeká prosincový závod v bulharské Sofii a pokud se umístí před Francouzem Rinaldem, získá již druhý titul mistra světa. I my ze ZT ČČK Liberec přejeme Liborovi úspěch a věříme, že v prosinci se vrátí do Čech se zlatem!

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/8-11-2013-night-of-the-jumps-liberec/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]FOTOGALERIE ZDE[/button]