Mělník – povodně 2013

Záchranný tým ČČK Liberec se v neděli ve 21:30 hod vrátil z povodněmi zasaženého Středočeského kraje, kde bylo v oblasti Mělníku a okolních obcí nasazeno pětičlenné družstvo našich zdravotníků.

Činnost Záchranného týmu spočívala především v monitoringu oblastí, kde již částečně opadla voda a někteří lidé se začali vracet do svých domovů. Neodkladnou potřebou proto bylo zhodnotit psychický i fyzický stav obyvatel zasažených domů, zjistit jejich aktuální materiální i jiné potřeby a ve spolupráci se starosty a humanitárním střediskem ČČK Mělník zkoordinovat přísun veškerého potřebného materiálu a potravin.

Vyjma výše zmíněného bylo nedílnou součástí práce ZT také psychosociální první pomoc a nezbytné zdravotnické ošetřování četných poranění menšího charakteru.

Relativně krátké ale o to intenzivnější nasazení ZT bylo vyčerpávající. I přesto jsme přijeli spokojení a s pocitem dobře odvedené práce.

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/7-9-06-2013-melnik-povodne/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]FOTOGALERIE ZDE[/button]