Hurikán Irma: Červený kříž pomáhá

TISKOVÁ ZPRÁVA ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽE Z 11. IX. 2017
HURIKÁN IRMA: ČERVENÝ KŘÍŽ POMÁHÁ

V uplynulých dnech zasáhl Karibik hurikán Irma. Tento hurikán byl nejsilnější zaznamenanou bouří v Atlantiku. Poničil karibské ostrovy Antigua a Barbuda, Svatý Kryštof a Nevis, Saba, Sv. Eustatius, Sv. Martin, Sv. Barthelemy, Anguilla, Britské Panenské ostrovy, Americké Panenské ostrovy, Portoriko, Kuba, Bahamy a Turks a Caicos, mnohde šlo o masivní destrukci.

Postihl celkem 1,2 milionu lidí. Zanechal za sebou zničenou infrastrukturu, což spolu s faktem, že jde o ostrovní oblasti dále komplikuje dostupnost pomoci do míst potřeby.Momentálně klesla síla Irmy z nejvyššího 5. na 4.stupeň a zasáhla Floridu. Podle Mezinárodní federace ČK&ČP je pomoci nejvíce třeba na Antigua a Barbuda, Sv. Kryštofu a Nevis, Dominikánské republice a Haiti. Poslední dvě jmenované země byly sice méně zasaženy silou větru, ale velké deště zde způsobily bleskové povodně a sesuvy půdy, Haiti navíc ještě nezacelilo škody zemětřesení v r.2010.

Pomoc v terénu již poskytují desítky tisíc příslušníků národních společností Červeného kříže v oblasti – podílejí se na evakuaci, poskytování nouzového ubytování, poskytují první pomoc a psychosociální pomoc, poskytují potraviny, vodu, hygienické potřeby apod. – za podpory Mezinárodní federace ČK&ČP, z jejíchž základen a skladů v Panamě a Dominikánské republice lze krýt okamžitou materiální pomoc. Pomoc poskytovanou národními společnostmi podpoří Federace částkou 430.000.000 Kč.

Na pomoc obětem hurikánu Irma poskytovanou Červeným křížem můžete přispět i Vy, a to prostřednictvím veřejné finanční sbírky Českého červeného kříže.
Sbírka probíhá na účtu Fondu humanity ČČK: číslo účtu: 333999/2700, variabilní symbol: 1702

Příspěvek lze zaslat také on-line*) z webových stránek ČČK.
Za příspěvky děkujeme.

Odkaz na celou tiskovou zprávu.