Frýdlantské náměstí obsadili složky IZS

V pátek 19.9.2014 bylo na Frýdlantském náměstí nezvykle živo. Město Frýdlant společně se sborem dobrovolných hasičů Frýdlant a dalšími složkami IZS připravili na pátek 19.09.2014 Den integrovaného záchranného systému. Na náměstí T.G.Masaryka se tak představili hasiči, policisté, zdravotní záchranná služba a nechyběl ani Záchranný tým OS ČČK Liberec a další složky IZS.

Do akce se letos zapojily děti ze základních škol z celého Frýdlantského výběžku, které si ještě před zahájením akce vyplnily pracovní listy s otázkami zaměřenými na dopravní výchovu, prevenci kriminality, první pomoc, ochranu obyvatelstva a další. Pokud se dětem některé otázky nepodařilo zodpovědět měly možnost navštívit jednotlivá stanoviště složek IZS a nejasnosti prodiskutovat přímo s těmi nejpovolanějšími.

Členové Záchranného týmu OS ČČK Liberec u této příležitosti představili svoji mobilní nafukovací ambulanci s veškerým vybavením a dětem byla vysvětlena činnost pro kterou je náš ZT určen. Samozřejmou součástí naší prezentace byla výuka a nácvik správné resuscitace a tématicky zaměřené hry.

Kromě statických úkázek čekalo návštěvníky také několik těch dynamických při kterých svou činnost detailněji předvedli nejen hasiči při vyprošťování raněného po autonehodě, ale také policisté, jenž po zběsilé honičce dopadli pachatele trestné činnosti a mnoho dalšího. Celé páteční dopoledne tak bylo skutečně velmi “výživné” a rozhodně se bylo na co dívat.


Věříme, že si nejen děti odnesly mnoho zážitků, ale také některé vědomosti, které se jim v životě budou dost možná hodit a pomohou s řešením mnohých situací.