Dny bez úrazu v Liberci

V rámci preventivní osvětové kampaně “Dny bez úrazu” připravil Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s oblastním spolkem ČČK Liberec dvoudenní akci, která proběhla dne 11.06. na dětském dopravním hřišti v Liberci a následně 12.06.2014 v obchodním centru FORUM Liberec.

Akce byla zaměřena především na bezpečnost v dopravě s cílem naučit děti jak se bezpečně pohybovat nejen na silnici, ale také na hřišti, v přírodě i doma. Děti a jejich rodiče se tak na několika tématických stanovištích mohli během těchto dvou dnů dozvědět mnoho zajímavých informací jejichž nedílnou součástí byla výuka první pomoci při úrazech a nácvik resuscitace se kterou si po krátké instruktáži každý z přítomných celkem dobře poradil.

Bohužel, čas od času se na našich akcích stále setkáváme s lidmi, kteří znalost první pomoci podceňují a veškeré zdravotní potíže jsou ochotni řešit pouze vytočením tísňové linky 155, což je samozřejmě velmi důležité, ale né vždy zcela dostatečné. Každý z nás se v životě může dostat do situace, kdy půjde o minuty a ve které se neznalost a chyby neodpouštějí. Zákonem stanovená doba 20 minut pro dojezd rychlé zdravotnické služby je dlouhá doba. Buďte proto připraveni reagovat dokud je čas – naučte se první pomoc. Nikdy nevíte kdo z vašich blízkých bude vaši pomoc jednou skutečně potřebovat.