Členové ZT OS ČČK Liberec vyučují děti na ZŠ

Dobrovolníci ze Záchranného týmu OS ČČK Liberec pokračují v systematické výuce první pomoci na základních školách libereckého kraje.  Po přednáškách na ZŠ Broumovská a ZŠ Lesní v Liberci jsme výuku rozšířili také na ZŠ Stráž nad Nisou, kde se přednášky zúčastnilo vice než 70 dětí prvního stupně. Během přednášky musela naše lektorka aktivně zareagovat a poskytnout jednomu z žáků první pomoc při alergické reakci. Děti tak měly možnost vidět skutečný postup zdravotníka Záchranného týmu ČČK při reálném ošetřování a vidět tak v praxi, že první pomoc není věda.

S další přednáškou o život zachraňujících úkonech přijeli dobrovolní zdravotnici OS ČČK Liberec v pondělí 7. 4. 2014 také na ZŠ Dlouhý most. Více než padesátka dětí se mohla aktivní formou naučit základy první pomoci a mimo jiné si také prohlédnout naši sanitku a vybaveni Záchranného týmu.

Pozornost a zvídavost přítomných dětí si zaslouží velikou pochvalu. Každého našeho lektora totiž zajisté vždy potěší, když s dětmi může i po přednášce živě diskutovat o jejich zážitcích a zkušenostech s první pomocí.

         

Tímto děkujeme učitelům a vedení všech zúčastněných škol a těšíme se na další spolupráci, která jistě nekončí. Školení první pomoci na základních školách totiž bude pokračovat až do poloviny měsíce května. Vyvrcholením všech těchto přednášek bude oblastní kolo postupové soutěže Mladých zdravotníků, které se uskuteční 17. května 2014 na dopravním hřišti v Liberci.

S nejlepšími soutěžícími z oblastního kola, ale i veřejností se těšíme na shledanou na Krajském kole této soutěže 7. června 2014, která bude probíhat za účasti složek IZS a představitelů Libereckého kraje v dolní části centra Liberce.

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/07-04-2014-skoleni-na-zakladnich-skolach-pokracuje/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE[/button]