Oslavy 20 let LZS Liberec

V sobotu 23. června objednala Letecká záchranná služba LK super počasí, aby mohla v pohodě oslavit 20 let své působnosti v Liberci.  A byla to oslava jak se patří. Přát další roky bezchybného provozu přišli všichni členové Integrovaného záchranného systému a ještě další složky. Všichni se sešli na letištia po celý den předváděli tisícům návštěvníků, co jejich lidi, psi a technika umí.

Český Červený kříž prezentoval svoji činnost ve velkém bílém stanu, který byl bohatě navštěvován. Hodně dětí i dospělých se naučilo nebo si připomnělo postup při resuscitaci, úspěšný byl nábor dárců krve (71 osob stvrdilo podpisem, že se stanou dárci krve), ale největší úspěch mělo realistické znázornění poranění. Mnozí si znalost první pomoci osvěžili u výukových tabulí. K tomu je třeba dodat, že první pomoc, která je tak důležitá, je nejlepší naučit se v kurzech první pomoci ČČK. Červený kříž učí právě takové postupy, které uplatníte kdekoliv a bez zvláštích pomůcek. Co je nesmírně důležité, máte-li zraněným účinně pomoci, přivolat Zdravotnickou záchrannou službu. Jedině při kombinaci laické první pomoci na místě nehody, následné profesionální pomoci na místě nehody a šetrného transportu do zdravotnického zařízení můžeme u zraněných předpokládat uzdravení k plnému zdraví. To připomínám proto, že dnes a denně dochází k mnoha závažným porušení zdraví, která by nemusela být tak závažná, kdyby svědci nehody alespoň přivolali Záchrannou službu. A potom může přiletět i vrtulník.

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/23-06-oslavy-20-let-lzs-liberec/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE[/button]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naučme se počítat *