Kurz psychosociální krizové intervence

Členové záchranného týmu ČČK Liberec o víkendu 1. – 2.12.2012 podstoupí intenzivní celo víkendový kurz psychosociální krizové intervence zakončený závěrečnou  zkouškou. Kurz povedou psychologové Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje kpt. Mgr. Drahomíra Horová a kpt. Mgr. Marcela Valachová.

Cílem kurzu bude mj. získat a osvojit si dovednosti pro vedení intervenčního rozhovoru. Naučit se vnímavě chápat a porozumět různým situacích ve kterých se lidé mohou nacházet a pomoci jim tyto situace zvládat a řešit. Dále bude kurz zaměřen na práci s emocemi, řešení a vyrovnávání se s neštěstím a krizemi.

Z našich zkušeností např. z povodní v sprnu 2010 víme, že tato psychosociální pomoc je v zasažených oblastech velmi potřebnou a žádanou. Ten kdo nezažije, jen těžko pochopí stavy ve kterých se tito lidé častokrát nacházejí. A právě v těchto situacích je naprosto nezbytné umět s lidmi šetrně a vhodným způsobem jednat.

Při úspěšném absolvování celého kurzu s nulovou absencí a složení závěrečné zkoušky bude kurzistům vystaven certifikát o absolvování kurzu.

komentářů 6

 1. Karel Studený Karel Studený napsal:

  Záměrně jsem čekal na některé ohlasy z vnitřku týmu abych nepodněcoval k tomu napsat jenom zdvořilostní frázi. Děkuji Vám všem bez rozdílu, za to že, jste do toho šli a věnovali celý víkend k nabití jiných vědomostí pro práci v týmu a myslím že i pro své vlastní „Já“.

  Musím se přiznat,že mě to dost dostalo a ubezpečil jsem se o životaschopnosti našeho záchranného týmu v Kříži Liberec i když už s Vámi aktivně nebudu. Je to nekonečný běh proti větru a ještě do kopce. Když tu pomyslnou káru pomoci potlačíte dál a budete přesvědčeni o užitečnosti a potřebnosti chtít nezištně pomáhat těm co vaší pomoc, byť někdy hodně anonymní potřebují a budou potřebovat a budete pracovat za tým, tak to má vždy smysl. Parafrázuji citát Neila Armstronga učinili jsme „Malý krok pro sebe, ale velký pro TÝM“

  Díky všem K.

 2. Na ohlasech je vidět, jak je podobných psycho cvičení třeba. Za běžného provozu týmu na to není nálada. Tyhle aktivity musí vést někdo zvenku, aby, pod mírným tlakem, byl člověk schopen vyjádřit co cítí. Mně se na Kříži vždycky líbilo, že je to parta, která umí máknout, pomoci si a hlavně naučit se tolik zdravotnických výrazů a úkonů, pracovat s profesionálním vybavením, požívat mozek a ruce a díky tomu v pravou chvíli tohle všechno použít.
  Já, jako jeden z „konečníků“, mám mírně hřejivý pocit, že Kříž přes všechny obtíže bude žít dál, pokud v něm budou lidi jako jste vy všichni.
  Tak buďte dál.

 3. Veronika Pachtová Veronika Pachtová napsal:

  Já jsem Vám všem také chtěla poděkovat. Tohle jsem vlastně psala ještě v neděli:

  Tento vikend 1. a 2. 12. 2012 clenove Zachranneho tymu CCK Liberec uspesne absolvovali kurz psychosociální krizové intervence. Dekuji vsem zucastnenym a preji jim hodne stesti pri pouzivani nove nabranych zkusenosti. Dale dekuji panu rediteli za umozneni absolvovani tohoto kurzu. A v neposledni rade dekuji nasim dvema lektorkam za bezvadny vikend a mozna i za novy pohled na svet. 🙂 — v Oblastni spolek CCK Liberec.

  Klubíčko pro mě bylo…jak to říct…jsem sice citlivka, ale navenek se mi špatně takové věci říkají. A myslím, že nejsem jediná. Takže o to víc si Vás všech vážím, že jste do toho šli. Rozhodně jsme zase k sobě o kus blíž a doufám, že spolu strávíme více krásných víkendů.

  Hezký večer,

  Zmije Jedovatá

 4. Ondřej Hradec Ondřej Hradec napsal:

  Dokud jsou zážitky ještě čerstvý nedá mi to, abych ještě nedoplnil sám za sebe poslední část programu… Myslím, že klubíčko bylo skvělým zakončením celého společného víkendu a umožnilo nám říct si navzájem spoustu pěkných věcí, na které v běžném provozu častokrát nezbývá čas, ani odhodlání.

  Když už jsme se do toho ale takhle pěkně pustili, neodpustím si dodat, že osobně bych toho měl na srdci ještě mnohem víc, než jsem stihl v krátkém monologu říct, což mě trochu mrzí, ale věřím, že k tomu ještě někdy bude vhodná příležitost!

  Myslím, že k sobě máme po dnešku zase o kus blíž, což je moc fajn! A i přesto, že jsem nikdy nebyl milovníkem podobných aktivit a častokrát bych radši utekl, tak musím uznat, že to všechno dneska pozorovat bylo fajn zážitkem. Utvrdilo mě to v tom, že náš tým je fakt TÝM!

  Všem za to patří velký dík a já jsem moc vděčnej, že jsem se k vám mohl před rokem a půl vecpat :-).

  HOWGH.

 5. Očekávám ohlasy. Po prvním dnu jste asi dost uondaný. Ondráš dorazil dom, umyl se a odumřel – nic jsem se o kurzu nedověděla.

 6. Ondřej Hradec Ondřej Hradec napsal:

  Nezapomeňte všichni přijít včas! Kurz nám začíná už v 8:00 hodin! 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naučme se počítat *