Krvavá párty na ostrově v Píšťanech

Druhý červencový svátek v Píšťanech zažila část místních obyvatel krvavou párty. Na jednom z ostrovů na Žernoseckém jezeře se konala párty, která se vlivem působení alkoholu, podomácku vyrobené pyrotechniky a vyřizování sousedských vztahů zvrhla v tragédii. Z 215 obyvatel obce se akce účasnilo 47 v čele s paní starostkou. Původní záměr uvést párty v reálném čase, od 22 hodin, překazila blížící se bouřka, ale vše jsme si vynahradili v pátek dopoledne. Mezi figuranty se kromě píšťanských objevili členové Týmu bezpečnosti na silnicích LK, Mirka z Elvahelpu a hasičky z Růžodolu. Píšťanští figuranti připravili pernou práci i policistům – „v opilosti“ napadali sousedy, zdravotníky a rvali se i se samotnými policisty, kteří na „agresivních opilcích“ předvedli několik hbitých chvatů a nasadili želízka.

Cvičení Záchranného týmu ČČK Liberec prověřilo třídění většího počtu zraněných metodou START, ošetření, přetřídění podle vývoje celkového stavu a transport na souši i po vodě. Na cvičení byli přítomni profesionální zdravotníci ze Záchranné zdravotnické služby Liberec, česká a německá říční policie, potapěči,  canisterapeutická skupina z Liberce Elvahelp a také liberecká skupina Water rescue.

Profesionální zdravotníci se množí i v řadách červenokřížáků. Již delší dobu spolupracuje s dobrovolníky MUDr. Šatava, všeobecná sestra Michal dále studuje ošetřovatelství a naše milá MUC. Verunka se chystá do 3. ročníku LF UK, inventářem je registrovaná sestra Eva.

Jestli Červený kříž v Liberci příští rok „bude žít“, jistě pan ředitel připraví stejně povedenou akci, na které každý účastník, kromě spousty sil, nechá kus svého srdce.  DĚKUJEME TI KARLE!!!

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/04-08-07-cviceni-v-pistanech/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE[/button]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naučme se počítat *