Jak bylo na European Helicopter Show 2013

Ve dnech 9. – 11. května 2013 se na letišti v Hradci Králové uskutečnila European Helicopter Show 2013 (EHS), jedna z největších vrtulníkových výstav v Evropě, na které ani letos nechyběli zdravotníci Záchranného týmu ČČK Liberec.

Program pro většinu účastníků EHS začal vlastně již ve středu 8. května, a to jejich příjezdem. Oficiálně letecká výstava začala ve čtvrtek 9. května, kdy už byly k vidění vrtulníky, letouny, produkty a služby jako např. letecké školy, simulátory, prostředky pro průzkum a mnoho dalších. Svoje zázemí zde představila Zdravotní záchranná služba Libereckého kraje, SDH Růžodol I, hasičská jednotka z Hradce Králové, Water RESCUE Liberec, ČČK Hradec Králové a v neposlední řadě Záchranný tým ČČK Liberec, který poprvé představil svoji novou polní ambulanci s veškerým vybavením.

Velký letecký den s ukázkami letecké a zdravotnické techniky a spolupráce složek IZS se uskutečnil v sobotu 11. května. Diváci mohli vidět vyprošťování zraněných osob při autonehodě, na kterém předvedli spolupráci zdravotníci Záchranného týmu ČČK Liberec a SDH Růžodol I. Členové Záchranného týmu ČČK Liberec se také spolu s dalšími složkami IZS podíleli na zásahu u hromadné dopravní nehody, kde přebírali pacienty přepravované vrtulníky a následně je transportovali svým sanitním vozidlem.

Prezentace, během které se ČČK Liberec také zaměřil na prevenci a dodržování bezpečnosti, nebo na záchranu lidských životů v různých situacích běžného života, byla zakončena ukázkou crash testu vozidla Škoda Rapid. Test dopadl dle očekávání díky pečlivosti a profesionální činnosti vazačů, protože nedošlo k ohrožení posádky vrtulníku.

Samozřejmě nesmíme opomenout vrcholnou pilotáž mnoha vrtulníků a letounů spolu s leteckou akrobacií, na které se podílelo přes 50 letadel.

 

[button link=“http://new.cck-liberec.cz/09-11-05-2013-european-helicopter-show-2013/“ color=“#AAAAAA“ size=“1″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE[/button]
Veronika Pachtová

Veronika Pachtová

Zmije jedovatá!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naučme se počítat *