ČČK na cvičení v Chrastavě

Poslední lednová sobota zajistila zdravotníkům ČČK dostatek pohybu při odborné přípravě, kterou byla likvidace zdravotních následků požáru.Požárem byl zasažen ÚSTŘEDNÍ KONTROLNÍ A ZKUŠEBNÍ ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÝ v Chrastavě.

Chrastavští dodali 23 figurantů, kteří si ochotně nechali namaskovat poranění, která mohou při takové příležitosti vzniknout. Pak už bylo na zdravotnících, jak se se situaci poperou. Iluzi požáru krásně připravili  chrastavští dobrovolní hasiči a na pomoc přispěchali i Městší policisté.

Cvičení ukázalo, že je nutné stále se vzdělávat a opakovat především práci s technickým vybavením týmu. Následné zhodnocení poskytnuté první pomoci (při schůzce 1.2.) odhalí případné nedostatky. Proto cvičíme. Pro nováčky Týmu šlo o první velkou akci ve které si mohli prověřit nejen znalosti, ale i svoji fyzickou a psychickou odolnost.

VŠEM zúčastněným děkujeme za nasazení se kterým se vrhli do práce.
CitaceHasiči Chrastava

CVIČENÍ č.1/2016 – POŽÁR – 30.1.2016

Naše jednotka vyjela na prověřovací cvičení do areálu ÚKZÚZ do Bílokostelecké ulice v Chrastavě. Jednalo se o dvoupatrový silně zakouřený objekt, ve kterém bylo naším úkolem najít a lokalizovat několik ohnisek požáru a najít a zachránit z objektu přes dvě desítky zraněných, kteří zde uvízli. Po lokalizaci požáru a záchraně všech osob bylo cvičení asi po hodině náročné práce ukončeno.

– CAS 20/S2R (1+3)
– DA VW (1+0)

Fotodokumentace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naučme se počítat *