Čarodejnici jsme nezachránili

Poslední den v dubnu nenechá žádnou čarodějnici v klidu, ta „nejlepší“ je odsouzena k upálení na hranici. Tak se stalo i 30. 4. 2014 v Liberci. Veřejnému vykonání rozsudku předcházel bohatý program, do kterého byl zařazen zásah zdravotníků ČČK Liberec. Při nehodě, kdy bezohlední cyklisté srazili dva chodce, došlo ke zranění u všech účastníků.  Následky havárie nebyly fatální, ale ošetření bylo třeba. U jednoho z chodců došlo k mozkolebečnímu poranění a další tři účastníci nehody to odnesli lehčími poraněními.Mladí záchranáři z kroužku ČČK i dospěláci ze Záchranného týmu měli napilno po celou dobu programu. Oživování si u nich vyzkoušelo nebo se naučilo nespočet dětí a dospělých. Mnoho dětí si složilo červenokřížské puzzlíky.  Nemalý zájem, především dětských návštěvníků, vzbudila sanita. Bezbolestné posezení ve voze a bližší seznámení s vybavením sanitky bylo pro zvidavé velkým zážitkem. Odměnou za aktivitu u stánku s červeným křížem byly pěkné omalovánky s bezpečnostní a zdravotnickou tématikou a bonbónky –  samozřejmně červenokřížské.

Kromě prezentace činnosti ČČK Liberec zajišťovali zdravotníci Záchranného týmu zdravotnickou asistenci. Do zapálení  vatry ošetřili čtyři návštěvníky, ale při večerním programu už měli více napilno. Dva úrazy hlavy, u kterých po poskytnutí první pomoci zajistili převoz Zdravotnickou záchrannou službou k sešití tržných ran a několik lehčích poranění u kterých provedli definitivní ošetření. Většinu odpoledních zranění se podařilo zdokumentovat a určitě je naleznete na Facebooku ČČK Liberec

Velký výkon podala naše náborářka dárců krve, dokonce překonala rekord z PLAZY a získala k bezpříspěvkovému dárcovství krve 40! nových dárců. Sama je držitelkou stříbrné medaile dr. Janského, takže  dobře ví o čem mluví a adepti dárcovství si umí představit do čeho jdou. DĚKUJEME!!!

Odpoledne přešlo k večeru a osud čarodějnice se naplnil. Vatra bezproblémově vzplála a když oheň zažehl čarodějnické koště, byl odstarován večerní program k uvítání Máje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naučme se počítat *