Benátská noc 2012

Jubilejní dvacátý ročník festivalu Benátská noc probíhal jako obvykle ve dnech 26. – 29. 2012. Po devatenácti ročnících došlo ale k obrovské změně, a to k přemístění celé akce do sportovního areálu ve Vesci u Liberce. Změna místa konání se neobešla bez kritiky, ale organizátoři moc dobře věděli, že Benátské noci bude nový kabát slušet.

Záchranný tým ČČK Liberec zůstal festivalu věrný, takže celkem 18 zdravotníků zajišťovalo zdravotní služby nonstop od čtvrtka 26. 7. – 16:00 do neděle 29. 7. – 23:00. Během odsloužených 79 hodin jsme ošetřili cca 300 různě zraněných účastníků festivalu, z toho bylo potřeba 12 lidí transportovat sanitou ČČK do liberecké nemocnice na TOC (Traumatologicko – ortopedické centrum).

Přemístění akce z Malé Skály do Liberce nám sice nezaručilo 100%ní bezúrazovost, ale hvězdné obsazení vystupujících interpretů zajistilo klidný průběh festivalu. Oproti minulým ročníkům jsme se u návštěvníků nesetkali ani s agresivitou ani s vulgaritou.

Tradiční hudební festival znamenal zvýšené bezpečnostní riziko z důvodu očekávané návštěvnosti 30 tisíc diváků. Ale díky naší zodpovědné přípravě a koordinaci činností s ostatními složkami (ZZS LK, KNL – traumatologická a interní ambulance, městská policie) proběhlo vše bez komplikací.

Členové Záchranného týmu ČČK Liberec jsou na podobné akce zvyklí, ale i přesto pro nás byla letošní Benátská noc přínosem a cennou zkušeností.

Děkujeme pořadatelům za důvěru, příští rok nashledanou…

Veronika Pachtová

Veronika Pachtová

Zmije jedovatá!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naučme se počítat *